Plavecký oddíl     fb | michal.spurny@activityclub.cz | +420 604 341 185

Bronzové krajské přebory mladšího a staršího žactva

PDF Tisk Email


Ve dnech 10. až 12. listopadu se uskutečnili krajské přebory mladšího a staršího žactva v plavání. Závody se konaly na bazénech na Zeleném pruhu (starší žáci) a Radlicích (mladší žáci). Celkem se zúčastnilo 14 plaveckých oddílů z celé Prahy a chybět tak nemohli ani plavci našeho Activity clubu. A nutno říct, že se v konkurenci  více jak 130 mužů a 110 žen neztratili.

Barvy našeho oddílu hájili Dana Přikrylová, Tereza Přikrylová, Agáta Prošková, Barbora Večeřová, Zuzana Večeřová, Marie Pátová, Adrian Hraboš, Jakub Rybička a Šimon Predescu. Jako první se v pátek a sobotu představili závodníci spadající do kategorie starších žáků, kteří závodili na Zeleném pruhu. N

Nejúspěšnějšíbyla Dana Přikrylová, která ze svých 8 individuálních startů vylovila celkem 5x bronzovou medaili, 2x skončila na nepopulárním 4. Místě a jednou na místě pátém. Svou bronzovou pouť započala na trati 50m volný způsob. Následovala další bronzová umístění na tratích 100m znak, 400m volný způsob, 200m znak a 100m motýlek. Celkem si 7x vylepšila svůj osobní rekord. 

Další závodnicí, která přispěla do sbírky cenných kovů, byla Agáta Prošková. Ta v obou písařských disciplínách, tedy na 100 a 200 metrů, i s drobným zhoršením oproti osobním rekordům shodně vybojovala 3. místo. 

Jedinýmuž, který se za AC Praha představil na těchto přeborech, byl Šimon Predescu. Ten ukázal svou vzrůstající formu. Na 4 ze 6 tratích, ve kterých se představil, si zlepšil svá osobní maxima a pokaždé se vešel do elitní desítky plavců. Stupně vítězů mu unikli nejtěsněji na trati 100m motýlek, kde skončil na 4. místě. 

Třešničkou na dortu byla štafeta na 4x 50m volný způsob ve složení Barbora Večeřová, Agáta Prošková, Marie Pátová a Dana Přikrylová. Děvčata po krásném souboji brala, dalo by se říci tradičně, bronzovou příčku. Pouhé 3 desetiny vteřiny je dělilo od příčky stříbrné. 

Vkategorii mladších žáků se nám na bazénu v Radlicích představila trojice plavců ve složení Adrian Hraboš, Jakub Rybička a jako jediná dívka Zuzana Večeřová. Pro poslední jmenovanou to byla první zkušenost se závodním plaváním a to se bohužel projevilo na jejím výkonu, kdy byla bohužel několikrát diskvalifikována. Nicméně naměřené časy ukázaly, že se v budoucnu můžeme těšit na lepší výsledky. Adrian Hraboš se zúčastnil již druhých závodů a mohl se tak považovat v porovnání se Zuzkou za zkušeného závodníka. Adrian se představil v disciplínách 100m znak a 50 a 100m volný způsob a vytvořil si dva nové osobní rekordy. Nejzkušenějším z této trojice byl Jakub Rybička. Ten se představil na celkem čtyřech individuálních startech, z toho hned 3x vylepšil svůj osobní rekord. V posledním startu na 200m znak korunoval své vystoupení bronzovou medailí. 

Celkembse tedy za Activity club představilo 9 plavců a plavkyň, kteří odplavali celkem 45 individuálních startů a dvě štafety. Nakonec z toho bylo celkem 9 bronzových medailí a úžasných 26 nových osobních rekordů. Všem závodníkům gratulujeme a těšíme se na další závody. Sportu zdar a plavání zvlášť. 

MS