ŘÁD

1) Přihlašování na závody:

Na závody bude přihlášen pouze závodník, který si plní docházku na tréninky (pokud na tréninky nechodí, účast na závodech postrádá smysl).
Závodník musí svou účast potvrdit trenérovi do určeného data, po tomto datu už trenér nemusí dotyčného závodníka na závody přihlásit, to samé platí pro odhlášky ze závodů (do určeného data potvrdit trenérovi odhlášku, jinak si závodník musí zaplatit startovné sám).
Pokud člen oddílu odmítá jezdit na závody, bude vedení zvažovat jeho setrvání v plaveckém oddílu AC Praha.
Startovné se hradí na posledním tréninku před závody.


2) Závody – pravidla pro závodníky

Vždy se pořádně rozcvičím a rozplavu!!! (10 minut rozplavby nebo 300 m není rozplavání!).
Mám přehled o právě plavaných závodech, abych nezmeškal svůj start.
Před svým startem se nezapomenu připravit (rozcvičení atd.).
Pokud je to možné, jdu se po svém závodě vyplavat a převléct do suchých plavek a oblečení (doporučuje se i teplé oblečení, pevné boty, ponožky, tepláky a mikina).
Během závodů nejezdím na tobogánu atd. (jsme na závodech! užívám si o pauze, pokud ji nechci využít k odpočinku a nabrání nových sil).
Jestliže se umístím na stupních vítězů, mám na sobě dres AC Praha (jsem přeci reprezentant, a proto se dresy na přání dělaly).
Na závody si neberu žádné cennosti a větší obnosy peněz (mobily, šperky, hodinky apod.), na závodech je nepotřebuji a je neuvážené si je brát… trenér za tyto věci nezodpovídá!!! (totéž platí pro trénink).


3) Strava během závodů (doporučení)

Strava během závodů je velice individuální věc, avšak existují jistá obecná doporučení:
snažím se vyhýbat smaženým a mastným jídlům, knedlíkům, tatarkám atd., taková jídla jsou těžká a dlouho se tráví;
snažím se jíst lehká jídla a přílohy, např. kuřecí maso, z příloh je ideální rýže a těstoviny, tato jídla se lehce stráví a doplní potřebnou energii (oceníme zvláště tehdy, pokud je na oběd méně času);
důležitý je pitný režim, ideální voda s iontovým nápojem či obyčejná nesycená voda.


4) Tréninky

Tréninky se konají v následující dny a jsou povinné (výjimku tvoří pouze školní povinnosti či osobní domluva s trenérem):
Pondělí: 15–16, 16–17 trénink na suchu
Úterý: 15–16
Středa: 18–19
Čtvrtek: 6–7, 17-18 bazén Šutka 50m
Pátek: 17–18
Jestliže se tréninku neúčastním, pošlu SMSkou omluvu s důvodem neúčasti.
Plavec na tréninku poslouchá pokyny trenéra a chová se slušně a ohleduplně k ostatním účastníkům tréninku (jen tak se dá zlepšit efektivita tréninků), za porušování těchto pravidel může být z tréninku vykázán.


5) Začátek tréninku

Trénink začíná vždy v celou hodinu, to znamená, že plavci jsou už připraveni na trénink a připraveni skočit do vody i bez pokynu trenéra.
Před každým tréninkem je vhodné se rozcvičit, s čímž je spojený i včasný příchod na bazén (ideálně 15 minut před zahájením tréninku – samozřejmě pokud je to možné).